جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • برگزاری هفته هجدهم کورس پاییزه گنبدکاووس

   برگزاری هفته هجدهم کورس پاییزه گنبدکاووس

   برگزاری هفته هجدهم کورس پاییزه گنبدکاووس

   در هفته هجدهم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبد عصر جمعه ۴۶ راس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبرد داخلی در ۶ دور هزار و ۲۰۰ متری با یکدیگر به رقابت پرداختند.

   به گزارش روابط عمومی ورزش و جوانان شهرستان گنبدکاووس، در هفته هجدهم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبد عصر جمعه ۴۶ راس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبرد داخلی در ۶ دور هزار و ۲۰۰ متری با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان ۸۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه اهدا شد.
   در دور اول اسب‌های ترکمن سه و چهار ساله و ۱۶ تا ۲۲ امتیازی به مسافت هزار و ۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که بنیامین جرجانی با اسب گلشاد گز زودتر از خط پایان گذشت و یوسف دهش با اسب آریا گز و پیمان قلرعطا با اسب شادکام به ترتیب دوم و سوم شدند.
   رقابت دور دوم میان اسب‌های دوخون دو ساله و دو تا ۶ امتیازی به مسافت هزار و ۲۰۰ متر بود که آق اویلی بشگرد با اسب آی گل عنوان اول را به دست آورد و عبدالحلیم قبادی با اسب اسکای لاو و محمد خوجملی با اسب داز جاوید به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.
   در دور سوم اسب‌های دوخون سه و چهار ساله و ۱۶ تا ۲۲ امتیازی به مسافت هزار و ۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب بابوی موفق به کسب مقام اول شد و آرمین آق آتابای با اسب سامرسا و محمد خوجملی با اسب وای وای به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.
   رقابت در دور چهارم میان اسب‌های تروبرد داخلی سه تا ۶ ساله با امتیاز هندیکاپ به مسافت هزار و ۲۰۰ متر شکل گرفت که آق اویلی بشگرد با اسب فلاور هج زودتر از خط پایان عبور کرد و کمال دالیجه عطا با اسب اکشن هج و نادر صالح پور با اسب بالا هج به ترتیب دوم و سوم شدند.
   در دور پنجم اسب‌های دوخون چهار تا پنج ساله و ۳۶ تا ۴۶ امتیازی به مسافت هزار و ۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که بنیامین جرجانی با اسب رونین سروین نخستین نفر از خط پایان عبور کرد و محمد خوجملی با اسب شه راد و کمال دلیجه عطا با اسب بازنوش قره بلاغ نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.
   در دور ششم و پایانی اسب‌های دوخون دو ساله و هشت تا ۱۴ امتیازی به مسافت هزار و ۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که بنیامین جرجانی با اسب ایل طاها موفق به کسب مقام اول شد و مهرداد خوجملی با اسب بای بای گلد و نادر صالح پور با اسب آی هان (۲) به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

   بنیامین جرجانی و آق اویلی بشگرد بهترین چابکسواران هفته

   در پایان هفته هجدهم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبد، بنیامین جرجانی و آق اویلی بشگرد هر کدام با کسب سه مقام نخست بهترین چابکسواران هفته لقب گرفتند.

   اخبار مرتبط
گلستان - اداره کل ورزش و جوانان
  مجموع بازدیدها : 946,826
  تعداد بازدید امروز : 620
  تعداد بازدید دیروز : 723
  آخرین به روزرسانی : 1397/10/26
  کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.