جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • تاسیس نخستین سمن تخصصی حوزه بانوان در گنبدکاووس/ افزایش دو برابری سمن‌ها در گنبدکاووس

   تاسیس نخستین سمن تخصصی حوزه بانوان در گنبدکاووس/ افزایش دو برابری سمن‌ها در گنبدکاووس

   تاسیس نخستین سمن تخصصی حوزه بانوان در گنبدکاووس/ افزایش دو برابری سمن‌ها در گنبدکاووس

   رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گنبدکاووس با اشاره به رویکرد این اداره برای توسعه سازمان‌های مردم نهاد، گفت: نخستین سمن تخصصی حوزه بانوان استان گلستان در شهرستان گنبدکاووس راه‌اندازی می‌شود.

   به گزارش روابط عمومی ورزش و جوانان شهرستان گنبدکاووس؛

   حجت‌الله یوسفی امروز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در گنبدکاووس با اشاره به اینکه امروزه توسعه جوامع بشری منوط به نقش‌آفرینی آحاد مردم و اقشار مختلف جامعه در مدیریت امور و اجرای برنامه‌های تدوین شده در قالب اسناد بالادستی آنهاست، اظهار کرد: در جوامع پیشرفته مردم و مجموعه‌های مردمی نقش سیار مهمی در تصمیم‌سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها و به ویژه در مدیریت و اجرای برنامه‌های مختلف ایفا می‌کنند.

   وی با بیان اینکه در کشور ما سازمان‌های مردم‌نهاد که به اختصار (NGO) نامیده می شوند در حال توسعه و افزایش هستند، افزود: وزارت ورزش و جوانان یکی از مجموعه‌هایی است که در کنار وزارت کشور و سازمان بهزیستی کشور نسبت به صدور مجوز تاسیس سازمان‌های مردم نهاد اقدام می‌کند.

   رئیس اداره ورزش و جوانان گنبدکاووس با تاکید بر اینکه سمن‌های ایجاد شده با مجوز وزارت ورزش و جوانان عمدتا در حوزه مسائل ویژه جوانان اعم از اشتغال، روابط بین افراد، خانواده، علم و فناوری و مسائل اجتماعی و فرهنگی و مرتبط در کنار بخش ورزش هستند، خاطرنشان کرد: افزایش تعداد سمن‌ها به معنای کوچک‌سازی دولت و واگذاری تصدی‌گری امور به خود مردم است که یکی از سیاست‌های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری و از محورهای ضروری برای پیشرفت در گام دوم انقلاب است.

   یوسفی با اشاره به اینکه زمانی که مسوولیت اداره ورزش و جوانان شهرستان گنبدکاووس را برعهده گرفتم یکی از اولویت‌هایم را حمایت از سمن‌ها و توسعه آنها اعلام کردم، گفت: در ابتدای مسوولیت بنده تنها دو سمن در سطح شهرستان زیر نظر وزارت ورزش و جوانان ثبت شده بود که عملا هر دو فعالیت خاصی نداشتند.

   وی با بیان اینکه با توجه به توانمندی و ظرفیت‌های بالای این دو سمن نسبت به احیای آنها اقدام کردیم، اضافه کرد: در کنار آن دو سمن جدید در سطح شهرستان ایجاد کردیم که موسسه «آوای جوانان پویای فردا» در بخش کسب و کارهای نوپا و فعالیت‌های اشتغالزایی با محوریت جوانان و «موسسه بانوان مهرآفرین قابوس» به عنوان نخستین سمن تخصصی حوزه بانوان با رویکرد تربیت فرزند و ارتباط اعضای خانواده در سطح استان گلستان اقدام به ثبت موسسه کردند که در مراحل ثبت نهایی قرار گرفته‌اند.

   رئیس اداره ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه چندین گروه دیگر از جوانان گنبدی را نیز در جلسات تخصصی برای راه‌اندازی سمن ترغیب کرده‌ایم، گفت: ما معتقد هستیم بسیاری از مشکلات جوانان با حضور خود آنان در صحنه و با همت و نیروی جوانی قابل حل است و به همین علت آمادگی کامل داریم تا از ثبت و راه‌اندازی سمن‌های متعدد در حوزه جوانان توسط شهروندان گنبدی حمایت کنیم.

   یوسفی مراجعه به تارنمای وزارت ورزش و جوانان و یا اداره کل ورزش و جوانان استان گلستان را برای مطالعه شرایط اولیه و ثبت مراحل نخست ایجاد سمن لازم دانست و تاکید کرد: عمده مراحل کار به صورت اینترنتی و غیرحضوری صورت می‌گیرد و تنها یک جلسه آموزشی و انجام برخی مراحل اخذ استعلام نیاز به حضور نماینده هیئت موسس در اداره کل ورزش و جوانان دارد.

   گالری
   اخبار مرتبط
گلستان - اداره کل ورزش و جوانان
  مجموع بازدیدها : 1,388,056
  تعداد بازدید امروز : 51
  تعداد بازدید دیروز : 1,549
  آخرین به روزرسانی : 1398/06/27
  کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.